סוגי ביצים

ביצי משק טריות

אלה הן הביצים הסטנדרטיות, שמחירן נמוך יחסית בשל פיקוח מחירים ממשלתי. בלול תרנגולות זה התרנגולות חיות בתאים צרים וארוכים הנקראים סוללות, בהם הן מטילות. תזונת המטילה כוללת תערובת המבוססת על גרעינים (תירס, חיטה, סויה, דורה) ותוספי תזונה כמו ויטמינים וסידן.

ביצה סופר טרייה

הביצה ה"סופר טרייה" הינה ביצה שמגיעה לחנות 24 שעות מרגע ההטלה.

ביצה זאת, ששייכת גם היא לביצי הסוללה, אמורה לשהות על המדף עד שמונה ימים, ולדברי המומחים יש לה יתרון בעיקר כשהיא משמשת להכנת מזונות בלתי מבושלים (כמו מוס שוקולד, למשל). בזמן הקצר מההטלה ועד לאכילה אין לחיידקים הזדמנות להתפתח ולהתרבות למספרים מחוללי מחלה.

ביצת חופש

היא ביצה המגיעה ממשקים ולולים שבהם התרנגולות חיות בסככה רחבה ויש להם אפשרות של יציאה לחצר פתוחה.

התווית "ביצי חופש" ניתנת תחת פיקוח קפדני של עמותת חי-משק לביצים שמקורן במשקים, העומדים בדרישות רווחה מסוימות וספציפיות לתרנגולות, הכוללות איסור על כלובים ומתן אפשרות יציאה לחצר.

שיטת גידול זו יעילה פחות מבחינה מסחרית, וכתוצאה מכך ביצי חופש יקרות מביצים רגילות, אך יש המעדיפים לשלם את המחיר הגבוה יותר מתוך העדפה מצפונית, במטרה לצמצם את סבלן של תרנגולות בתעשיית הביצים.

יש הטוענים כי ביצי חופש מזינות יותר ובריאות יותר ומחקרים מסוימים אף מצביעים על שכיחות פחותה של מחלות מסוימות בתרנגולות בלולי חופש.

ביצה אורגנית

ביצים אורגניות הם ביצים אותם הטילו תרנגולות שגודלו באופן טבעי, בשטח פתוח, ללא חיסונים, אנטיביוטיקה ותוספות תזונה מלאכותיות. מטילות אלה מתהלכות על קרקע ומטילות את ביציהן בתאי הטלה מרווחים.

"ביצים  אורגניות" הן ביצים העומדות בתקן של הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל. התקן קובע תנאים מינימליים הנוגעים הן לבריאות הצרכנים (כגון אי שימוש באנטיביוטיקה) והן לרווחת התרנגולות.

טענת מגדלי המזון האורגני היא שתרנגולות אשר גדלות בתנאים טובים יותר גם מספקות תוצרת איכותית יותר.

אומגה 3:  ביצי אומגה הינם ביצים שמגיעים מתרנגולות אשר מאכילים אותן בתערובת מועשרת באומגה 3, שהיא חומצת שומן המיטיבה עם כלי הדם והלב ומפחיתה סיכון למחלות. תערובות אלו גורמות לייקור מחיר הביצה עבור הצרכן פי 2 ואף יותר.

מקרא סימונים על גבי הביצים:

·         מן הטבע

– כיתוב שם מכון המיון או שם המשווק

·         שווק XX.XX

– תאריך אחרון לשיווק הביצה ללקוח

·         מקרר XX.XX

– תאריך אחרון לשימוש, בתנאי שהביצה נשמרה בקירור

·         XL/L/M/S

– גודל הביצה, במיון על פי משקל, בגרמים

S – מתחת ל-53 גרם

M – בין 53 ל-63 גרם

L – בין 63 ל-73 גרם

XL – מעל 73 גרם

ר/ב/ס/ע/ח/נ

– אות לזיהוי תחנת המיון

·         XXXX

קוד מגדל הביצים, מצוין במספר בן ארבע ספרות

·         כ. פסח

כשר לפסח, סימון המתווסף בתקופת פסח

אודות בעל הבית – צביקה שופר

בעל ותק וניסיון של 25 שנה בענף השיווק ואספקת מזון למיגזר העיסקי. החל את הקריירה בקו חלוקה בזיכיון של חברת זוגלובק בשנות ה-90, עם חלוקת סחורה לכל חנויות וצרכני הנקניק בצפון הארץ. בשנת 2007 עבר צביקה לעולם של אספקת ביצי משק טריות, נוזלים ואבקות ביצים לתעשיה, ועוסק בו עד היום. לפני שנתיים הגדיל צביקה את סל המוצרים שלו, והחל לשווק גבינות איכות מיובאות מכל העולם, עבור מעדניות בוטיק, מסעדות מובחרות, מלונות ובתי הארחה, בעצם מספק מוצר משלים לכל אחד מהלקוחות הותיקים והקיימים של הביצים שדרשו זאת, כי זה היה צעד מתבקש.

אצלנו בחברה כל הזמן משפרים את השירות ומייעלים את דרכי העבודה, בכדי להעניק ערך מוסף ללקוחות, אנו מחפשים בכל עת את הערך שמדגיש את ההבדל בינינו לבין ספק אחר. בחברת טבע הגליל בהנהלת צביקה שופר אוהבים לבצע את העבודה היומית בכל יום מחדש,קמים ערוכים ומוכנים כל בוקר מחדש לאתגרים ולעמידה ביעדים. תשאלו על השם שלי בכל מקום שתיבחרו – צביקה שופר – שם של אמינות יושרה ועמידה בזמנים ללא פשרות ועוררין.

 

תהליך אספקת הביצים – מהתרנגולת ללקוח 

ביצי משק טריות צביקה מספקים איכות, טריות ואמינות בזכות תהליך מיון איכותי שמתבצע במכון מיון הביצים שמבטיח את שלמות וטריות הביצה. בתהליך זה הביצים נאספות מלולים וחקלאים ברחבי הארץ, אך ורק ממשקים המאושרים על ידי מועצת הלול ומובאות אל תחנות המיון. כל ביצה נבדקת וממוינת באופן קפדני ומוחתמת בשם המשווק, מספר היצרן, בגודל הביצה ובתאריך האחרון לשיווק. לאחר מכן, הביצים נארזות ומופצות לנקודות המכירה – למשווק, תוך שמירה על שרשרת קירור מתאימה לאורך כל התהליך.

תבניות של ביצים מגיעים באריזות של  6, 12, 18 ו- 30 ביצים. מגוון רחב זה של גודל האריזות נותן מענה לצרכים המגוונים של כל צרכן. אם זה בתי מלון, מסעדות , מרכזי קניות סופרמרקטים ומכולות, או כל מטבח בתעשיית המזון.

ביצי משק טריות צביקה משרתת מידי יום את ציבור צרכני הביצים ברחבי הארץ ומספקת את מיטב המוצרים באיכות ובאמינות וללא פשרות.

ביצי משק טריות צביקה נותנת שירות שיווק ואספקה למאות לקוחות בארץ,  המשווק הוא החוליה המקשרת בין מכוני מיון ביצים לבין נקודות המכירה – הלקוח הסופי.  לחברה שלנו יש משאיות ייעודיות ורכבי קירור להובלת הביצים מתחנות המיון לאלפי נקודות המכירה ולקוחות מסחריים, תוך שמירה על שרשרת הקירור.

בישראל מייצרים ואוכלים כ- 2 מיליארד ביצים בשנה. ענף הביצים מפוקח על ידי משרד החקלאות, הקובע הן את מכסות הביצים שייוצרו והן את המחיר בו ימכרו הביצים לצרכן. מועצת הלול היא הגוף היחידי המוסמך לתת רישיון משווק. את רשימת המשווקים המורשים הארצית ניתן למצוא ניתן למצוא באתר מועצת הלול בכתובת משווקי ביצים לביצי מאכל.

אנו ספקים מורשים לשיווק ביצי מאכל אשר קיבלו הסמכה לכך מטעם משרד החקלאות.